VMware vExpert nedir?

Virtualization

VMware şirketinin 2009 yılında başlattığı vExpert programı VMware ‘e ait ürünlerinin tanıtımı için verdiği özel bir ünvandır . Bu sertifikaya sahip olanlar ücretsiz lisanslara,trial yazılımlara,eğitim platformlarına ve özel etkinliklere erişim gibi ayrıcalıklar tanımaktadır. Bu ünvanı elde etmenin  3 yolu bulunmaktadır. Bunlar Evangelist Path,Customer Path,VMware Partner Path

Evangelist Path : Blog yazarları,yazılım üreticileri ve VMware Technology Network forumlarına katkıda bulunanlar için verilmektedir.

Customer Path : Şirketlerinde VMware ürünlerinin kullanımını teşvik edip kullanan veya VMUG ( VMware Kullanıcı Grubuna ) üye olup destekleyen veya bir konferansta konuşmacı olarak VMware ürünlerinden bahseden kişilere bu ünvan verilmektedir.

VMware Partner Path : Akreditasyon ve sertifika almış çalışanlar (iş ortağı şirketlerin) ve teknik yeterliliklerini paylaşarak diğer VMware kullanıcılarına yardımcı olan kişilere vExpert ünvanı verilmektedir.

vExpert ünvanına sahip kişiler vExpert oldukları ürünle ilgili teknik bilgilerini ve deneyimlerini public platformlarda paylaşarak VMware kullanıcılarının deneyimlerini arttırmalarına yardımcı olmaktadırlar.